czwartek, 20 października 2011

Jak przechowywać biżuterię

Często nie zdajemy sobie sprawy jak ważne jest odpowiednie dbanie o biżuterię by cieszyć się nią przez wiele lat. Poniższe rady powinny pomóc w utrzymaniu swojej kolekcji w idealnym stanie.

1. Biżuteria powinna być posegregowana i ułożona oddzielnie.
Gdy cały zasób biżuterii plącze się w jednej szkatułce - obija się i rysuje. Ponadto "sąsiedztwo" niektórych elementów może przyspieszyć czernienie. Najprostszym rozwiązaniem będzie przechowywanie wszystkich kolczyków itp w osobnych woreczkach strunowych. Są bardzo tanie, dostępne w wielu rozmiarach i przede wszystkim szczelne - ogranicz dostęp powietrza do swojej biżuterii!

2. Chroń biżuterię przed detergentami
Nie zostawiaj biżuterii w łazience, ponieważ wilgoć niekorzystnie wpływa na biżuterię zarówno sztuczną jak i srebrną czy złotą. Balsamy, perfumy i wszelkiego rodzaju kremy staraj się używać jak najwcześniej przed założeniem biżuterii by nie uszkodzić jej struktury i uniknąć brzydkiego nalotu. Dlatego tak ważne jest zdejmowanie biżuterii przed wykonywaniem czynności domowych takich jak zmywanie

3. Czyszczenie biżuterii
Znane od lat czyszczenie biżuterii za pomocą pasty do zębów lub sodki oczyszczonej może jej zaszkodzić!
Swoje drobiazgi czyść najlepiej specjalną ściereczką do pielęgnacji biżuterii. Pamiętaj, że nie każda biżuteria powinna być czyszczona tak samo. Możesz skorzystać z porad jubilera!


Tymczasem w sklepie pojawiło się mnóstwo nowości!!
Serdecznie zapraszam do świata kolorowej biżuterii:
http://limonkowyszyk.otwarte24.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz